Zoo Poznań ponownie powita gości w swoich progach. Zwiedzający muszą zasłaniać nos i usta i założyć rękawiczki

Autor: A. Karczewska fot. Zoo Poznań FB
REKLAMA

Poznańskie zoo ponownie po przerwie związanej z aktualną sytuacją epidemiologiczną, ponownie  przyjmie zwiedzających w swoje progi. Zwiedzający będą musieli jednak dostosować się do określonych zasad wynikających z reżimu sanitarnego.

Na tę chwilę czekało wielu - Zoo Poznań ponownie otworzy swoje bramy dla zwiedzających, umożliwiając poznaniakom i turystom odwiedzenie zwierząt i spacer w wyjątkowych okolicznościach przyrody.

Ponowne otwarcie nastąpi 19 czerwca, jednak wszystkich, którzy chcą przekroczyć progi ogrodu będą obowiązywały dodatkowe przepisy związane z bezpieczeństwem sanitarnym.

Jak poinformowało zoo, nie będzie limitu osób, które mogą jednocześnie wejść na jego teren, jednak wejście będzie możliwe jedynie z zasłoniętym nosem i ustami oraz w rękawiczkach jednorazowych. Nakaz obowiązuje osoby dorosłe.

Przed wejściem do zoo oraz w toaletach na terenie będą znajdowały się dozowniki z płynem dezynfekującym.

Bilety wstępu można kupić online lub w bezgotówkowych biletomatach przed wejściem. Co ważne, z biletomatu można korzystać wyłącznie w rękawiczkach z uwagi na fakt, że nie ma możliwości dezynfekcji ekranów. W kasach nie będzie prowadzona sprzedaż. Czynne będą tylko w celu wydawania bezpłatnych wejściówek w dni powszednie do Kart Rocznych. Jednocześnie poinformowano, że ważność Karty Rocznej na rok 2020 zostaje przedłużona do końca maja 2021 roku.

Na terenie Nowego Zoo znów kursować będą bezpłatne kolejki. Zasady korzystania z nich opisane są na kolejkach oraz na przystankach kolejki.

Niedostępne dla gości będą:

- ogródek dziecięcy,
- pawilon zwierząt nocnych,
- chata tygrysa,
- chata niedźwiedzi (niedźwiedzie będą widoczne na wybiegach,
- droga przy wybiegach zwierząt drapieżnych (tam gdzie m.in. karakale, manule, surykatki) do ptaków drapieżnych,
- budynek słoniarni wraz z toaletą się w nim znajdującą (słonie będą widoczne na wybiegu) Najbliższa czynna toaleta znajduje się w restauracji Wioska Afrykańska.

Z kolei punkty gastronomiczne na terenie Nowego Zoo będą działały na zasadach określonych w rozporządzeniach dotyczących gastronomii.

Oferta edukacyjna dla grup szkolnych i osób indywidualnych z powodu obowiązujących ograniczeń zostaje zawieszona do odwołania. Dział Edukacji prowadzi lekcje dla szkół on-line bezpłatnie.

Z kolei w Starym Zoo udostępniona zostanie tylko część parkowo-gastronomiczna.

Wprowadzone zasady bezpieczeństwa wzbudziły sprzeciw niektórych komentujących. Część osób krytykuje zapis o obowiązkowym zasłanianiu nosa i ust oraz noszeniu rękawiczek jednorazowych. Jak tłumaczy ogród zoologiczny, wprowadzone przepisy będą obowiązywać w związku z wciąż trudną sytuacją epidemiologiczną. Są konieczne do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pracownikom jak i mieszkańcom zoo.

"Wprowadzenie przez nas wymogu noszenia maseczek i rękawiczek wynika z troski o bezpieczeństwo zwierząt (im także zagraża zarażenie się tym wirusem od ludzi) i pracowników. Na obecnym etapie nic nie świadczy o tym, by zagrożenie pandemii minęło - świadczą o tym liczby codziennych nowych zarażonych, wielkopolska jest na drugim miejscu w Polsce pod względem liczby nowych zakażeń. Każdy człowiek może być nosicielem wirusa, choć niektórzy przechodzą zakażenie nim bezobjawowo. Nie mamy możliwości weryfikacji, kto jest a kto nie jest nosicielem wirusa. Naszym obowiązkiem jest zadbanie także o bezpieczeństwo i dobrostan zwierząt, dla których zoo jest domem na całe życie."
Zoo Poznań

Jednocześnie wskazano, że nie ma wyjątków od wprowadzonych przepisów dla osób dorosłych.

"kto nie może lub nie chce nosić maseczki - zapraszamy być może w późniejszym terminie, kiedy zagrożenie nie będzie już tak duże."
Zoo Poznań

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA