Razem ze znajomymi upozorował i nagrał kradzież samochodu zgłaszając ją policji. Teraz wszyscy mogą spędzić w więzieniu kilka lat

Autor: A. Karczewska fot. KMP Poznań
REKLAMA

Poznańscy policjanci dokonali zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych w sprawie zgłoszenia fikcyjnej kradzieży pojazdu. Właściciel samochodu chciał w ten sposób wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma swój początek 4 maja, kiedy to na numer alarmowy przyjęto zgłoszenie o kradzieży 4-letniego samochodu osobowego marki Opel na terenie poznańskiego Nowego Miasta. Właściciel twierdził, że zostawił pojazd na parkingu podziemnym w budynku mieszkalnym.

Na miejsce wysłano patrol policji, który współpracując ze zgłaszającym próbował odtworzyć przebieg zdarzeń i odnaleźć skradziony samochód.

„Poszkodowany” w normalnych okolicznościach miałby dużo szczęścia. Komunikat o kradzież został bowiem przekazany drogą radiową m.in. do policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową, którzy akurat przebywali w rejonie, w którym miało dojść do przestępstwa. Dzięki temu od razu po zgłoszenia zajęli się sprawą.

Podczas spisywania zeznań zgłaszającego funkcjonariusze nabrali jednak poważnych podejrzeń co do wiarygodności „poszkodowanego”. Podejrzany próbował stworzyć wrażenie „przejrzystości” zdarzenia poprzez poinformowanie policji m.in. o tym, że miejsce kradzieży jest objęte monitoringiem, a sama kradzież została nagrana.

Podczas analizy materiału dowodowego w sprawie, w tym zeznań właściciela pojazdu oraz samego nagrania, które przekazał, policjanci szybko zorientowali się, że kradzież została upozorowana.

Już kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali łącznie trzy osoby, w tym właściciela pojazdu oraz jego dwóch kolegów.

Na podstawie zebranego materiału udowodniono, że właściciel samochodu próbował wyłudzić od ubezpieczyciela odszkodowanie. A do pozoracji kradzieży zaangażował swoich znajomych, którzy według jego wskazówek dokonali „kradzieży”.

Zatrzymani to mieszkańcy Poznania w wieku od 33 do 43 lat. Jeden z nich był w przeszłości notowany za przestępstwa o charakterze kryminalnym.

Wszystkim podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA