Prace przy budowie kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej w zaawansowanej fazie

Autor: A. Karczewska fot./vid PIM
REKLAMA

Prace na ul. Grunwaldzkiej związane z budową drogi rowerowej na odcinku od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Słonecznej są już w zaawansowanej fazie i powoli dobiegają końca. W przyszłym tygodniu, w związku z kolejnym etapem zaplanowanych robót zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Grochowskiej.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace w zaawansowanej formie prowadzone są na całym odcinku, jednak najbardziej na fragmencie od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Grochowskiej, gdzie poza gotową podbudową pod drogę wykonano także większość chodnika i krawężników. Gotowe są także miejsca postojowe i zjazdy do posesji.

Z kolei na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Słonecznej prowadzone są roboty rozbiórkowe obejmujące nie tylko prace związane z nawierzchnią, ale także m.in. demontaż starych słupów oświetleniowych. Układane są kable pod ziemią i przygotowano już podłoże pod nawierzchnię trasy rowerowej.

Z kolei w rejonie skrzyżowań z ul. Jugosłowiańską oraz Marszałkowską oraz w okolicy stacji paliw budowany jest chodnik i układane są krawężniki.

W najbliższy poniedziałek zmieni się również organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Grochowskiej. Dla kierowców dostępne będą jedynie wewnętrzne pasy ruchu.

Aktualna inwestycja jest częścią budowy trasy rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu.

Termin zakończenia całości robót budowlanych planowany jest na trzeci kwartał 2020 roku. Nasadzenia mają zostać wykonane - w zależności od warunków atmosferycznych - na przełomie października i listopada.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA