Pokłócił się z kolegą, groził mu śmiercią, a kradzioną benzynę w butelce wrzucił mu do domu niszcząc także samochód

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Nawet na 10 lat pozbawienia wolności może zostać skazany 23-letni mężczyzna zatrzymany przez wildeckich policjantów, który usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, dokonania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia.

Zdarzenia miały miejsce 17 lutego 2020 roku, gdy 23-latek spotkał się ze swoim znajomym. Podczas spotkania między mężczyznami doszło do kłótni, podczas której podejrzany zaczął grozić koledze. Po opuszczeniu domu wysyłał do kolegi smsy grożąc pozbawieniem życia.

Kilka godzin później 23-latek udał się na stację benzynową, gdzie ukradł benzynę, a następnie przelał ją do butelki i rzucił w okno znajomego.

W wyniku zdarzenia okiennica oraz zaparkowany w pobliżu samochód zostały nadpalone. Poszkodowany 20-latek wraz z ojcem, do którego należy zniszczony samochód zgłosił sprawę na policję

Niestety, funkcjonariuszom nie udało się odnaleźć agresora aż do 22 maja, kiedy to został zatrzymany w związku z przestępstwem narkotykowym. W toku prowadzonego śledztwa, policjanci ustalili, że 23-latek włamał się do dwóch samochodów kradnąc drobny sprzęt audio.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Policja nie wyklucza jednak kolejnych, gdyż część spraw dotyczących kradzieży i włamań jest dopiero w toku.

Za zarzucane mu czyny mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA