Kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Przeważają dwa powiaty

Autor: Codzienny Poznań AK fot. x-news
REKLAMA

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych kilkunastu osób na trenie województwa wielkopolskiego. Przeważają dwa powiaty na południu regionu.

Z komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że odnotowano 14 nowych zakażeń, tymczasem Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o 16. Informacja Ministerstwa prawdopodobnie wynika z kwestii zmian korygujących wprowadzonych przez WSSE Poznań.

W związku z aktualizacją przez WSSE w Poznaniu danych dotyczących potwierdzonych zakażeń u mieszkańców Wielkopolski wprowadzono 2 zmiany korygujące:

- usunięto z uwagi na jego zdublowanie we wcześniejszym komunikacie przypadek dotyczący 88-letniej kobiety, mieszkanki powiatu krotoszyńskiego (pozycja 12 raportu z 11 maja br.)

- usunięto przypadek dotyczący 35-letniego mężczyzny z powiatu kępińskiego (pozycja 18 raportu z 25 maja br.) z uwagi na podanie fałszywie dodatniego wyniku we wcześniejszym komunikacie.

W Wielkopolsce, uwzględniając wspomnianą korektę raportu, do tej pory odnotowano 2054 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 146 osób zmarło, a 1006 wyzdrowiało.

Nowe zakażenia:

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA