CK Zamek otworzy się na zwiedzających jeszcze w tym tygodniu

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

„Nareszcie!” - to zdecydowanie jedno z pierwszych słów jakie przychodzą do głowy na widok informacji o tym, że Centrum kultury Zamek powraca po długiej przerwie. Jeszcze w tym miesiącu możliwe będzie przekroczenie progu zamku i zwiedzanie wystaw.

Wielu liczyło na otwarcie CK Zamek na początku maja, gdy znoszono obostrzenia dotyczące miejsc kultury. Niestety, okazało się, że jeden z istniejących zapisów rozporządzenia uniemożliwia otwarcie poznańskiego Zamku. Powrót zwiedzających trzeba było więc odłożyć w czasie.

Od 29 maja oficjalnie znów będzie można przekroczyć zamkowe progi. Instytucja zaprasza na wystawę „Nieznany Impresjonizm. Manet, Pissarro i im współcześni” i wystawę uczestników pracowni plastycznej tARTak „Zestawienie 2020”.

Otwarta zostanie również księgarnia Bookowski oraz kawiarnia Szklarnia.

Wszystko to możliwe jest jedynie jeśli zwiedzający będą przestrzegać wprowadzonych  w związku ze stanem epidemii w kraju zasad bezpieczeństwa. Odwiedzający CK Zamek zobowiązani są do zakrywania nosa i ust podczas przebywania na terenie Zamku, zachowania dystansu społecznego wynoszącego 2 metry od kolejnej osoby oraz dezynfekcji dłoni w wyznaczonych miejscach w tym przy wejściu do budynku. Windy udostępniane są tylko w wyjątkowych sytuacjach np. dla osób niepełnosprawnych, starszych czy osób z wózkami dziecięcymi.

Czasowo niedostępna jest szatnia, a instytucja zachęca do korzystania z możliwości zakupu biletów online.

CK Zamek udostępniło regulamin przebywania na swoim terenie, który dostępny jest zarówno online jak i w samej placówce.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA