W weekend mobilne centrum poboru prób do badań na obecność koronawirusa stanie w Kępnie

Autor: A. Karczewska fot. WOT archiwum
REKLAMA

Od jutra mobilne centrum pobrań prób COVID-19 będzie działać w Kępnie. To właśnie w powiecie kępińskim w jednej z fabryk mebli w ostatnim czasie pojawiło się nowe ognisko koronawirusa w Wielkopolsce. Do tej pory centra „test & go” były dostępne w Krotoszynie, Kaliszu, a obecnie działa jeszcze w Ostrowie Wielkopolskim.

Decyzja wojewody wielkopolskiego, Łukasza Mikołajczyka o skierowaniu do Kępna mobilnego punktu pobrań prób do badań na obecność koronawirusa ma związek z dużym wzrostem liczby osób zakażonych w powiecie. Ognisko ustalono w jednej z fabryk mebli, gdzie obecność groźnego wirusa potwierdzono już u ponad 100 pracowników zakładu.

Kępińskie drive-thru powstane przed Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej. Tym razem jednak możliwość przebadania będzie dotyczyć nie tylko osób zmotoryzowanych. Do centrum będzie można zgłosić się przyjeżdżając własnym samochodem lub przychodząc do specjalnego punktu i namiotu. Po potwierdzeniu rejestracji poszczególne osoby będą kierowane do odpowiednich namiotów, w których będą wykonywane wymazy.

Co ważne, centrum w Kępnie będzie dostępne jedynie przez weekend, 23 i 24 maja.

W godzinach od 10:00 do 16:00 osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu - 61 65 68 075.   

Kępno to kolejne po Krotoszynie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim miasto, w którym pojawi się mobilne centrum pobierania prób do badań.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA