Można zwiedzać czasową wystawę w Śluzie Katedralnej

Autor: Redakcja: UMP fot. Koefbac
REKLAMA

W przestrzeniach Śluzy Katedralnej można już oglądać wystawę czasową "W księgach boskich i ludzkich. Świat Jana Lubrańskiego". Jest to pierwszy etap stopniowego otwierania kompleksu Bramy Poznania. Instytucja wprowadziła również nowe zasady zwiedzania zgodne z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

Śluza Katedralna jest czynna od wtorku do piątku, w godz. 9:00-18:00 oraz w soboty i niedziele, w godz. 10:00-19:00. Wejście do budynku jest możliwe tylko od strony Ostrowa Tumskiego, czyli ul. Dziekańskiej. 

"W trosce o bezpieczeństwo zwiedzanie odbywa się zgodnie z aktualnymi przepisami sanitarnymi. Naszych gości prosimy o zaopatrzenie się w maseczki i rękawiczki. Przed wejściem na wystawę obowiązuje dezynfekcja rąk. Zachęcamy do zachowania bezpiecznego dystansu społecznego oraz do powstrzymania się od dotykania elementów wyposażenia. Ograniczyliśmy też do 15 liczbę osób, która jednocześnie może przebywać w budynku"
- Szenrok-Brożyńska

Muzealnicy zapraszają do obejrzenia bezpłatnie czasowej ekspozycji - "W księgach boskich i ludzkich. Świat Jana Lubrańskiego". 

"Lubrański był człowiekiem renesansu, osobą z otwartym umysłem, chłonącą nowe rozwiązania i poglądy, odważnie wdrażającą innowacje. Do dziś zaskakuje wszechstronność podejmowanych przez niego działań. Ciekawa narracja, nastrojowa muzyka i bogata ikonografia prezentowane na wystawie pozwolą zwiedzającym oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat dwóch epok - średniowiecza i renesansu oraz odkrywczo spojrzeć na Europę, Polskę i Poznań z tej perspektywy dziejowej."
- Natalia Szenrok-Brożyńska

Wystawie towarzyszy folder, za pomocą którego można wybrać się na indywidualny spacer po Ostrowie Tumskim śladami Jana Lubrańskiego. Wystawa i folder zostały opracowane także w języku angielskim.

Ekspozycja główna Bramy Poznania jest przygotowywana do ponownego udostępnienia. Jak zaznacza Natalia Szenrok-Brożyńska, etapowe otwieranie kompleksu jest podyktowane troską o komfort i bezpieczeństwo zwiedzających. Aktualne informacje o wszelkich wprowadzanych zmianach są dostępne na stronie internetowej.

Odwiedzający Śluzę Katedralną mogą znaleźć tam również bezpłatne foldery, który pomogą w samodzielnym zwiedzaniu Ostrowa Tumskiego, przejściu Traktem Królewsko-Cesarskim i Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci oraz odwiedzeniu Fest Fyrtla.

Pozostałe przestrzenie kompleksu Bramy Poznania pozostają zamknięte. Regulamin zwiedzania dostępny jest na stronie internetowe instytucji. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA