Miasto Poznań wesprze finansowo organizacje pozarządowe w czasie kryzysu związanego z pandemią

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

Organizacje pozarządowe mogą skorzystać z propozycji pomocy przygotowanych przez Miasto Poznań dla organizacji zmagających się ze skutkami pandemii. Dostępne są trzy obszary kwalifikujące do ubiegania się o wsparcie finansowe. Maksymalna kwota może wynieść 5 tysięcy złotych.

W związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa, Poznań postanowił rozszerzyć swój pakiet pomocowy dla organizacji pozarządowych. Wcześniej wprowadzono m.in. ulgi w czynszach oraz ułatwienia w modyfikacji umów. Teraz organizacje mogą starać się również o wsparcie finansowe. Pomoc skierowana jest do tych podmiotów, które potrzebują pomocy w walce z pandemią lub chcą wspierać poznaniaków w tym trudnym czasie. 

Przygotowany trzy rodzaje wsparcia. Pierwszym są małe granty na działania będące wsparciem dla mieszkańców Poznania i innych NGO w czasie pandemii. Dotyczy to np. akcji pomocy sąsiedzkiej i wolontariackiej, działania związane z dystrybucją pomocy dla potrzebujących czy wydarzenia online.  Maksymalnie można uzyskać na to 5 tysięcy złotych. Więcej informacji dostępnych jest online.

Drugą z możliwości jest dofinansowanie do działań, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się epidemii, np. poprzez zakup środków i materiałów ochrony osobistej,  zakupy lub wypożyczenia sprzętów oraz materiałów do pracy zdalnej. Maksymalna kwota dofinansowania w tym obszarze wynosi 2,5 tysiąca złotych. Szczegóły dostępne online.

Z kolei trzecia możliwości przygotowana została dla organizacji, które realizują Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejski Program Przeciwdziałania Narkomanii. Mogą one liczyć na dofinansowanie działań, które pomogą ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii -to np. kupno środków i materiałów ochrony osobistej,  zakupy lub wypożyczenia sprzętów oraz materiałów do pracy zdalnej. Także w tym przypadku maksymalna kwota dofinansowania wynosi 2,5 tysiąca złotych. Więcej informacji znajduje się online.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA