Kultura na Wynos - Miasto Poznań chce nagrodzić inicjatywy kulturalne organizowane w czasie pandemii

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Czas epidemii to trudny okres dla zdecydowanej większości społeczeństwa i gospodarki. Jednym z sektorów, które cały czas nie mogą w pełni powrócić do funkcjonowania jest kultura. Instytucje, organizacje, jednostki i artyści w stolicy Wielkopolski od początku epidemii starają się jednak zachować kontakt z odbiorcami, jednocześnie zapewniając im kontakt z kulturą w ramach akcji #KulturaNaWynos. Właśnie tego typu inicjatywy sprawiły, że kulturalna strona Poznania nie wygasła. Miasto Poznań chce nagrodzić za taką postawę tych, dzięki którym było to możliwe.

Konkurs „Kultura na wynos” nawiązuje do hasła #KulturaNaWynos, w ramach którego od początku epidemii realizowanych jest szereg działań kulturalnych, które zapewniają społeczeństwo kontakt z naturą nawet w czasach, gdy działalność artystyczna i kulturalna jest mocno ograniczona. Są to m.in. wirtualne spacery i oprowadzania po ekspozycjach muzealnych i obiektach kulturalnych czy historycznych, spektakle i koncerty realizowane lub odtwarzane w wersji online, wspólne czytania i spotkania z książką dla dzieci i dorosłych, a także wiele innych interesujących form kontaktu z kulturą i spędzania wolnego czasu.

Zwykle od marca rozpoczynał się „sezon” wydarzeń, szczególnie tych plenerowych, przygotowanych z myślą o rozpoczynających się cieplejszych dniach. Z uwagi na wprowadzone ograniczenia i obostrzenia wielu poznańskich twórców nie mogło się realizować w tradycyjnej formie, dlatego przeniosło swoją działalność do Internetu. Właśnie takie zachowania chce teraz nagrodzić Miasto Poznań.

„Jesteśmy świadomi trudnej sytuacji środowiska kultury. Mimo odwołania setek wydarzeń wielu jego przedstawicieli wzięło na siebie podtrzymanie więzi z odbiorcami kultury, co jest warte uznania i docenienia. Za sprawą konkursu "Kultura na wynos" chcemy wybrać i nagrodzić najciekawsze działania już zrealizowane, bądź te, które zostaną przygotowane i udostępnione w sieci do 15 czerwca. Wtedy też zakończy się nabór.”
Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta PoznaniaNa nagrody i wyróżnienia zostanie przeznaczonych do rozdysponowania 50 tysięcy złotych.  W trzech kategoriach - wydarzenia, edukacja i wydawnictwa - zostaną wręczone nagrody główne w wysokości 5 tysięcy złotych. Wyróżnienia będą wiązały się z kwotą od 1 do 3 tysięcy złotych.

Do konkursu mogą zgłosić się osoby fizyczne mieszkające w Poznaniu lub płacące tu swoje podatki, a także inne podmioty, które mają siedzibę na terenie stolicy Wielkopolski. Formularz dostępny jest w wersji online.

Wyniki zostaną ogłoszone w lipcu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA