Kolejne środki ochrony osobistej i dezynfekcji przekazane do wielkopolskich placówek medycznych

Autor: A. Karczewska fot. Urząd Marszałkowski
REKLAMA

W ostatnich dniach do szpitali i stacji pogotowia na terenie województwa wielkopolskiego trafiły kolejne dostawy środków ochrony osobistej i dezynfekcji. To kolejny zakup sfinansowany z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W ramach wsparcia ze strony samorządu województwa wielkopolskiego zakupiono, a obecnie trwa dystrybucja środków dla Wojewódzkich Szpitali Zespolonych w Kaliszu, Koninie i Lesznie, a także dla Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie, Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii oraz SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu oraz Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Tym razem dostawa obejmuje niemal 230 tysięcy sztuk środków ochrony osobistej oraz ponad 6 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji.

Pomiędzy placówki rozdzielanych jest m.in. ok. 158 tysięcy masek chirurgicznych, FFP2 oraz FFP3, 7420 kombinezonów ochronnych oraz 62 tysiące rękawiczek jednorazowych.

To kolejna transza środków ochrony osobistej zakupiona przez samorząd województwa w czasie trwającej epidemii. Zakup sprzętu jest finansowany z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA