Poznań zachęca seniorów, by ograniczali wychodzenie z domu w czasie epidemii. Oferuje zrobienie zakupów i posprzątanie grobu bliskich

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Mimo, że w ostatnim czasie w Wielkopolsce odnotowywanych jest nieco mniej przypadków zakażenia koronawirusem, a kolejne branże gospodarki się otwierają to nie oznacza, że zagrożenie minęło. Miasto Poznań zachęca seniorów, czyli grupę najbardziej narażoną na ciężki przebieg choroby COVID-19 do ograniczenia wyjść z domu. Cały czas dostępne są usługi, które mają im w tym pomóc.

Najstarsi mieszkańcy Poznania przez cały czas mogą skorzystać z usługi „Zakupy dla seniora”. Wolontariusze zrobią za nich zakupy żywności, środków czystości i lekarstw, a następnie zaniosą je pod drzwi domu seniora. To usługa dla seniorów, którzy nie mogą liczyć na wsparcie rodziny. Skorzystać z niej można dwa razy w tygodniu.

Osoby zainteresowane powinny skontaktować się z Biurem Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44. Każdorazowo seniorzy otrzymają specjalny unikatowy numer usługi, którym będzie posługiwał się wolontariusz wyposażony w specjalny identyfikator. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo korzystających z usług.

W czasie pandemii najstarsi poznaniacy mogą skorzystać również z jednorazowego uporządkowania grobu lub nagrobka osoby bliskiej na jednym z miejskich cmentarzy. Usługa jest skierowana do mieszkańców Poznania w wieku 80 lat i powyżej, którzy są osobami samotnymi, z niepełnosprawnościami lub długotrwale, przewlekle chorymi.

Usługa jest darmowa i nie wymaga żadnego kontaktu seniora z wykonawcą. Tu także zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem Biura Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Co ważne, z uwagi na pandemię, zawieszono inne usługi z pakietu Poznań Viva Senior, które wymagają bezpośredniego kontaktu z osobą trzecią, w tym np. mycie okien, usługi „złotej rączki”, dostarczanie książek („Książka dla seniora”) czy medyczny pedicure. Będą one stopniowo uruchamiane w zależności od dalszego rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA