Podaje się za pracownika wodociągu i wchodzi do mieszkań pod pozorem kontroli rur. W tym czasie jego wspólnik okrada domowników

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Policjanci z Poznania przestrzegają przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników wodociągów, wchodzą do mieszkań i wykorzystując nieuwagę domowników, okradają ich.

W ostatnim czasie do funkcjonariuszy z Poznania wpłynęło już kilkanaście zgłoszeń o oszustach podających się za pracowników wodociągów (Aquanet). Ofiarami najczęściej są osoby starsze. Mężczyzna kontaktuje się z danym seniorem lub seniorką informują o awarii rur i zanieczyszczeniu wody w kranach.

Następnie, pod pozorem sprawdzenia wody w kranach wchodzi do mieszkania i razem z domownikiem idzie do łazienki i kuchni, gdzie wspólnie „sprawdzają rury”. Zdarza się, że domownik proszony jest o nalanie całej wanny wody i uważną obserwację zabrudzenia wody.

W tym czasie, wykorzystując chwilową nieuwagę domowników, do mieszkania wchodzi druga osoba. Nie ma z tym problemu, ponieważ po wejściu pierwszego z oszustów, drzwi pozostają otwarte. Druga osoba okrada mieszkanie zabierając wartościowe rzeczy.

Najwięcej zgłoszeń przyjęto od poszkodowanych w rejonie Wildy i Grunwaldu. Mężczyzna podający się za pracownika wodociągów jest w wieku ok. 30-40 lat, czasem ubrany jest w żółtą kamizelkę.

Poszkodowani najczęściej tracą pieniądze, dokumenty i biżuterię.

Policja apeluje, by nie wpuszczać do swoich mieszkań nieznanych osób, a w przypadku podejrzenia oszustwa informować o tym policję. Warto również samemu skontaktować się np. z wodociągami czy gazownią lub jakąkolwiek inną jednostką, za którego pracownika podaje się osoba chcąca wejść do mieszkania.

Jednocześnie, osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat osób podszywających się pod pracowników Aquanet, proszone są o kontakt z policją.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA