Giełda staroci czasowo zawiesza działalność. Powodem kwestie bezpieczeństwa sanitarnego

Autor: A. Karczewska fot. redakcja
REKLAMA

Organizatorzy znanej z terenów Starej Rzeźni Giełdy Staroci i rzeczy używanych, która w niedzielę zadebiutowała w nowej lokalizacji, czyli na parkingu przed CH M1, poinformowali o zawieszeniu działalności. Powodem są problemy związane z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego.

Po kilkumiesięcznej przerwie giełda zadebiutowała w nowym miejscu - na parkingu przed CH M1 w niedzielę, 17 maja. Frekwencja była duża zarówno wśród wystawców jak i odwiedzających. Niestety, okazało się, że wielu zapomniało o zasadach bezpieczeństwa związanych z trwającym w Polsce stanem epidemii.

Straż miejska widząc skalę zjawiska, poinformowała o sprawie sanepid. Jak wskazywano, na terenie giełdy m.in. wiele osób nie miało zasłoniętych ust i nosa, powstawały grupki osób, wielu dotykało wystawione przedmioty bez wcześniejszej dezynfekcji rąk, towar nie był również zabezpieczony przez wystawiających i nie utrzymywano dystansu społecznego.

Jak poinformowali organizatorzy na swoim profilu Facebook, po konsultacjach ze służbami miejskimi oraz sanepidem, a także z prawnikami organizatorów, podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu działalności giełdy. Ponowne otwarcie ma nastąpić dopiero po zniesieniu kolejnych obostrzeń wprowadzonych przez rząd, w tym przede wszystkim tych związanych z liczbą kupujących przy jednym stoisku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA