19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce

Autor: Codzienny Poznań AK fot. x-news
REKLAMA

Na terenie województwa wielkopolskiego odnotowano 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w swoim raporcie jedynie o 16 nowych przypadkach, jednak Wielkopolski Urząd Wojewódzki przekazał informację o tym, że jest ich o 3 więcej. Prawdopodobnie w ten sposób Ministerstwo chciało „wyrównać” liczbę zakażonych w Wielkopolsce po uwzględnieniu zmian w raportach, o których informuje Urząd. Dotyczą one:

-  usunięto z uwagi na jego zdublowanie we wcześniejszych komunikatach przypadek dotyczący 50-letniej kobiety, mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego (pozycja 84 raportu z 20 maja br.)
- usunięto z uwagi na wykazanie przez PSSE z innego województwa przypadek dotyczący 21-letniego mężczyzny z powiatu poznańskiego (pozycja 2 raportu z 29 kwietnia br.)
- usunięto z uwagi na wykazanie przez PSSE z innego województwa przypadek dotyczący 19-letniej kobiety z powiatu poznańskiego (pozycja 59 raportu z 5 maja)

W Wielkopolsce, uwzględniając wspomnianą korektę raportu o 3 zmiany korygujące, do tej pory odnotowano 1915 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 141 osób zmarło, a 838 wyzdrowiało.

Nowe przypadki:Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA