Uchwała o preferencyjnych warunkach dla właścicieli lokali gastronomicznych przyjęta przez radnych

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Poznańscy radni przyjęli uchwałę dotyczącą preferencyjnych opłat za prowadzenie ogródków gastronomicznych i stoisk promocyjnych. Ma to pomóc właścicielom lokali gastronomicznych przetrwać kryzys związany z epidemią koronawirusa w kraju. Przyjęte zmiany zaproponował ZDM Poznań.

Uchwała dotyczy tych ogródków i stoisk, które zlokalizowane są w pasach drogowych, czyli na terenie zarządzanym przez ZDM. Wprowadzenie preferencyjnych stawek oznacza, że do końca czerwca właściciele lokali gastronomicznych będą dziennie płacić za metr kwadratowy powierzchni ogródka czy stoiska symboliczny 1 grosz. Dodatkowo, do końca sezonu, czyli do końca października opłata wzrośnie, ale wyniesie jedynie połowę tego, co normalnie, czyli od 20 do 50 groszy w zależności od strefy, w której znajduje się lokal.

Dodatkowo, na podstawie nowych przepisów możliwe jest np. poszerzenie ogródka przed lokalem lub stworzenie go w innej lokalizacji w okolicy. Ten ostatni zapis odnosi się przede wszystkim do tych lokali, które nie mają możliwości utworzenia miejsc na zewnątrz z uwagi na brak miejsca przy budynku.

Uchwała ma pomóc przedsiębiorcom, którzy z uwagi na stan epidemii i wprowadzone ograniczenia znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Ma to także zachęcić ich do korzystania z możliwości zwiększenia miejsc w lokalach poprzez ustawienie dodatkowych poza budynkiem.

Preferencyjne stawki za najem powierzchni w celu prowadzenie ogródka gastronomicznego oraz zmniejszenie wysokości kaucji wprowadziła także Estrada Poznańska, zarządzająca płytą Starego Rynku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA