Poznańskie uczelnie wydają dyspozycje dotyczące powrotu studentów na zajęcia

Autor: PAP Szymon Zdziebłowski, Szymon Kiepel, Anna Kisicka, Nadia Senkowska, Piotr Doczekalski; Codzienny Poznań AK fot. redakcja
REKLAMA

Większość zajęć na polskich uczelniach do końca letniego semestru odbywać się będzie zdalnie. Pierwsze, bardzo nieliczne zajęcia dla studentów w laboratoriach ruszą pod koniec maja, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Od 18 maja znika część ograniczeń związanych z obowiązkiem świadczenia pracy przez pracowników na terenie uczelni i placówek PAN. Już wcześniej resort nauki zapowiedział, że 25 maja br. przywrócona zostanie możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych na ostatnich latach studiów. Ministerstwo zaznaczyło jednak, że powrót na uczelnie będzie wymagał uprzedniego oszacowania ryzyka związanego z funkcjonowaniem tych placówek w okresie epidemii COVID-19, a następnie bieżącego monitorowania i korygowania tych decyzji.

Jako pierwsi powrócą ci, którzy pracują w laboratoriach, jednak przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności.

Władze poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego (UEP) i Akademii Wychowania Fizycznego (AWF) w Poznaniu podjęły decyzje, by do końca semestru wszystkie zajęcia odbywały się w trybie zdalnym. Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki przekazał w poniedziałek, że zmiany organizacyjne w bieżącym roku akademickim zostaną ogłoszone najpóźniej do 24 maja.

Na Politechnice Poznańskiej w pierwszej kolejności wróci kadra naukowa oraz doktoranci, którzy muszą wykonać prace w laboratoriach związane z prowadzonymi badaniami. Rektor zaapelował jednak o "przemyślane decyzje" i powroty. Przedstawiono również procedurę dotyczącą odpowiednich środków bezpieczeństwa w kontekście zagrożenia epidemiologicznego.

We wtorek 19 maja ministerstwo nauki zapowiedziało, że planuje wydanie rozporządzenia dotyczącego pracy uczelni do 30 września br.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA