Już ponad 150 zakażonych pracowników zakładu meblarskiego. Jutro przebadanych zostanie kolejnych ponad 500

Autor: A. Karczewska fot. archiwum
REKLAMA

Na 418 pobranych do badań próbek, aż 153 dały wynik pozytywny, potwierdzając zakażenie koronawirusem u pracowników jednej z firm meblarskich na terenie powiatu kępińskiego. To właśnie w tym powiecie w ostatnim czasie odnotowuje się największy wzrost przypadków zakażenia.

Jak poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki, sytuacja w firmie na terenie gminy Baranów jest pod stałym nadzorem służb sanitarnych i władz wojewódzkich.

Od czasu stwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia do tej pory od pracowników pobrano 418 próbek do badań laboratoryjnych. W 153 przypadkach otrzymano wynik pozytywny, co oznacza, że doszło do zakażenia koronawirusem. Spośród nich 78 osób pochodzi z powiatu kępińskiego, natomiast pozostali z powiatów ościennych.

Urząd Wojewódzki przekazał, że 80% zakażonych pracowników przechodzi chorobę bezobjawowo i jest leczona w warunkach izolacji domowej.

Obecnie działania skupiają się przede wszystkim na likwidacji ogniska pandemicznego. Hale produkcyjne zakładu zostały poddane dwukrotnej dezynfekcji. Do pracy mogą wrócić jedynie osoby, które otrzymały już ujemny wynik badań. Ci, którzy dopiero czekają na badanie lub jego wynik mają pozostać w kwarantannie. Sanepid apeluje także o stosowanie środków ochrony indywidualnej, noszenie maseczek i zachowanie dystansu.

W czwartek trzy zespoły wymazowe składające się z żołnierzy WOT będą pobierać próbki do badań laboratoryjnych od ponad 500 pracowników zakładu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA