"To świadczy o jego klasie i wielkości" komentarze po geście Lewandowskiego dla chorych dzieci z Poznania

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Robert Lewandowski spotkał się na internetowych łączach z dziećmi ze Stowarzyszenia CukierAsy Poznań, czyli młodymi cukrzykami, trenującymi piłkę nożną. Następnie zgodnie z obietnicą zadedykował im bramkę zdobytą w niedzielnym (17.05) meczu Bayernu Monachium z Unionem Berlin. Kapitan reprezentacji Polski pokazał do kamery literę „C”. Gest był pozdrowieniem dla dzieci ze Stowarzyszenia CukierAsy Poznań.

"Jeden z chłopców zapytał czy mógłby zadedykować dla nich bramkę. Padła propozycja, żeby po bramce Robert pokazał literę C. Tak też uczynił po strzelonym golu. Bardzo dziękuję Robertowi. To świadczy o jego klasie i wielkości. Mam nadzieję, że przełoży się to na jeszcze większą rozpoznawalność tej niefajnej choroby. Trzeba jednak pokazywać, że z tą chorobą można żyć. Dzieciaki mogą normalnie funkcjonować i uprawiać sport. Oglądałem mecz Roberta. Zastanawiałem się czy będzie pamiętał. Pamiętał i to naprawdę pokazuje jakim jest człowiekiem"
Bartosz Bosacki, były piłkarz Lecha Poznań i reprezentacji Polski
"Zawsze byłem aktywnym dzieckiem. Piłka jest moim ulubionym sportem. Uważam, że mogę coś osiągnąć w tym sporcie. Cukrzyca nie jest przeszkodą w tym, żeby osiągnąć sukces. Można normalnie funkcjonować na boisku z tą chorobą. Spotkanie z Robertem Lewandowskim to był dla nas wszystkich duży szok. Wszyscy się ucieszyliśmy. Rozmawialiśmy z nim o wszystkim. Natomiast spotkania z pozostałymi sportowcami również były fascynujące np. z Karolem Bieleckim. Cieszynka to był mój pomysł. Taka dedykacja jest dla nas czymś wspaniałym. Wszyscy cieszymy się, że Robert nie zapomniał i bardzo mu za to dziękujemy"
Miłosz Michalski - chłopiec ze stowarzyszenia CukierAsy trenujący piłkę nożną

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA