Straż miejska zawiadamia sanepid o sytuacji na pchlim targu przed M1

Autor: A. Karczewska fot. redakcja
6
REKLAMA

W niedzielę na parkingu przed CH M1 otwarto pchli targ, który został przeniesiony z terenu Starej Rzeźni. Pierwsza od miesięcy edycja giełdy staroci i innego towaru przyciągnęła tłumy poznaniaków. Niestety, okazało się, że większość zapomniała o panującej pandemii i wynikających z niej zasad bezpieczeństwa. Skala zjawiska była na tyle duża, że straż miejska powiadomi o sprawie sanepid.

Oficjalne otwarcie targu w nowej lokalizacji cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wiele osób chciało skorzystać z pierwszej od kilku miesięcy okazji do znalezienia tam unikatowego towaru, inni chcieli sprawdzić jak wygląda giełda w nowym miejscu, a część przyznawała, że przyszła... z ciekawości, bo choć była to niedziela niehandlowa, to na targu można robić zakupy.

Szybko okazało się jednak, że wielu odwiedzających, a także część kupców najwyraźniej zapomniała o stanie epidemii w Polsce i wprowadzonych w związku z tym zasadach bezpieczeństwa sanitarnego. Jak przyznaje straż miejska, to właśnie to miejsce przysporzyło najwięcej problemów i wymagało wielu interwencji.

"Większość ludzi nie zakrywała ust i nosa, a o dystansowaniu się praktycznie nie było mowy"
straż miejska w Poznaniu

Rzeczywiście, w przejściach między stoiskami odwiedzający nie trzymali odpowiedniego dystansu od innych, a przy samych stoiskach nie brakowało grupujących się ludzi. Wielu nie miało zakrytych ust i nosa - także wśród sprzedawców. Jeszcze mniej osób zadbało o rękawiczki. Nie brakowało za to osób, które z chęcią dotykały wystawione przedmioty i oglądały je z bliska. Niektórzy komentujący - również na naszym portalu - zwrócili uwagę także na fakt, że wystawione na sprzedaż przedmioty nie były w żaden sposób osłonięte.

Funkcjonariusze straży miejskiej przyznali, że z uwagi na skalę zjawiska i braku odpowiedniego zachowania na terenie targu, o sprawie zostanie powiadomiony sanepid. W przypadku stwierdzenia rażących nieprawidłowości, inspekcja sanitarna ma prawo nawet zakazać dalszej działalności do czasu wprowadzenia odpowiedniego reżimu sanitarnego przez organizatorów i kupców lub zniesienia wprowadzonych obostrzeń sanitarnych przez władze rządowe.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA