KontenerArt powraca! Na początek cykl kina plenerowego, które ma przywrócić nadzieję na lepsze jutro

Autor: A. Karczewska fot. A. Gawrońska archiwum
REKLAMA

Wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa możliwe jest ponowne otwieranie niektórych miejsc rozrywki. Już dziś będzie można wybrać się na pierwszy pokaz kina plenerowego na terenie KontenerArt.

Wielu poznaniaków czekało na ten moment - KontenerArt powraca, co oznacza, że tereny nadwarciańskie będą znów tętnić życiem. Już dziś odbędzie się pierwszy pokaz w ramach cyklu "Kino KoncenerART. Nowa Nadzieja".

"To selekcja tytułów poruszających rozmaite problemy społeczne, dzięki której próbujemy odnaleźć nadzieję i powrócić do utraconego świata. Nie po raz pierwszy kino ratuje nas z życiowych tarapatów. Tym razem pozwoli nam zobaczyć i przeżyć to, za czym w czasach kryzysu i izolacji tęsknimy, o czym marzymy, czego potrzebujemy. "
Anna Nycz, KontenerArt

W programie znalazły się filmy, które przeniosą widzów nie tylko do najróżniejszych miejsc, ale także w czasie. Nie zabraknie historii miłosnych, bliskości, granic wolności czy buntu wobec systemu.

Przed i po projekcjami odbędą się dyskusje o filmach za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wszystkie pokazy będą odbywać się o godzinie 21:00. Już dziś pierwszy z nich - "Hair" z 1979 roku. Kolejne seanse zaplanowano na 21, 23, 26,27,28 i 30 maja.

Co ważne, w związku z wciąż obowiązującym stanem epidemii w kraju, na terenie KontenerArt obowiązują dodatkowe zasady sanitarne. Wejście będzie możliwe tylko od strony parku Stare Koryto Warty. 

Teren podzielono na strefy, a wolne miejsca będą wskazywane gościom przez hosta. Wprowadzono także limit osób - 250 gości na cały obiekt.

Wszystkie krzesła i stoły będą również regularnie dezynfekowane, a jedzenie z punktów gastronomicznych będzie wydawane na tacach, które będą odkażane po każdym użyciu. Stoliki są oddalone od siebie o ok. 2-2.5 m. Przy większości z nich może usiąść 1-2 osoby. 

Organizatorzy przypominają także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz odkażaniu rąk. Płyny do dezynfekcji znajdują się przy wejściu na teren. Istnieje możliwość rezerwacji stolików pod adresemmailowym rezerwacje.kontenerart@gmail.com, choć nie jest to obowiązkowe. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA