Wielkopolskie Muzeum Niepodległości ponownie zaprasza w swoje progi

Autor: A. Karczewska fot. Wielkopolskie Muzeum Niepodległości FB
REKLAMA

Po przerwie związanej z ograniczeniami wynikającymi z epidemii koronawirusa w Polsce, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości stopniowo przywraca działalność w tradycyjnej formie, a więc ze zwiedzającymi w murach instytucji. Muzeum ponownie otworzy swoje bramy już w nadchodzącym tygodniu.

Zniesienie obostrzeń w stosunku do muzeów pozwala na powolne powroty poszczególnych instytucji kultury do funkcjonowania w zakresie bezpośrendiego kontaktu ze zwiedzającymi. Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w poniedziałek rozpocznie stopniowe otwieranie swoich bram na gości.

W pierwszej fazie uruchomiona zostanie część plenerowa ekspozycji Muzeum Uzbrojenia oraz tzw. lewy Majdan Martyrologii Wielkopolan, czyli fort VII. Nadal jednak niedostępne będą ekspozycje znajdujące się w salach.

Otwierane oddziały będą otwarte sześć dni w tygodniu, od wtorku do niedzieli - poza poniedziałkiem, 18 maja, gdy Muzeum także otworzy swoje drzwi dla zwiedzających.

Z uwagi na fakt, że nie ma na razie możliwości udostępnienia całej ekspozycji, wprowadzony zostanie nowy cennik - bilety będą kosztować 5 złotych za bilet normalny oraz 3 złote za ulgowy. Wtorki nadal będą dniami bezpłatnego zwiedzania.

Ponowne otwarcie dla zwiedzających możliwe jest jedynie przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności i reżimu sanitarnego.

Jak informuje Muzeum, wszyscy zwiedzający mają obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania na terenie Muzeum. Obowiązuje nakaz zachowania między sobą minimum 1,5-metrowego odstępu. Wyjątek stanowią rodziny i osoby z jednego gospodarstwa domowego.

Zabronione jest dotykanie eksponatów oraz wchodzenie na wygrodzone części ekspozycji.

Muzeum decyduje również o liczbie osób przebywających jednocześnie na terenie obiektu.

Preferowane będą płatności bezgotówkowe przy zakupie biletów wstępu, wydawnictw oraz pamiątek.

Do odwołania zawieszone pozostają: zwiedzanie z przewodnikiem, zajęcia edukacyjne i zwiedzanie grupowe.

Nieczynne będą również szatnie oraz toalety.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA