W Arboretum Kórnickim coraz więcej kwitnących roślin

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski
REKLAMA

Arboretum Kórnickie od zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony spacerowiczów, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą, wśród najpiękniejszych gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Odkąd ponownie otwarto jego bramy, nie ma dnia, by nie było chętnych do podziwiania piękna natury na jego terenie. Aktualnie kwitnie coraz więcej roślin, w tym m.in. różaneczniki i azalie.

Informacja o ponownym otwarciu Arboretum Kórnickiego ucieszyła wielu. Wiosna to piękny czas, gdy przyroda budzi się do życia, a Arboretum zachwyca swoim krajobrazem. Wybierając się na spacer można podziwiać wiele kwitnących roślin. Swoje kwitnienie rozpoczęły m.in. azalie i różaneczniki.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną należy jednak pamiętać o nowych zasadach bezpieczeństwa, jakie zostały wprowadzone na terenie Arboretum. Każda wchodząca tam osoba musi obowiązkowo zakrywać nos i usta, a także zachowywać co najmniej 2-metrowy odstęp od innych osób. Bezwzględnie należy stosować się także do pozostałych zasad wprowadzonych na poziomie ogólnopolskim, a także do poleceń wydawanych przez pracownikó Arboretum.

Obowiązuje też zakaz korzystania z placów zabaw.

W związku z możliwością wprowadzenia ograniczenia liczby osób jednocześnie zwiedzających obiekt, Arboretum zastrzega sobie prawo do czasowego zamknięcia wejścia na teren. Zwiedzający proszeni są o ograniczenie swoich wizyt do maksymalnie 2 godzin, by móc przeprowadzić jak największą rotację wśród spacerowiczów i zapewnić swobodny przepływ osób.

Arboretum Kórnickie jest czynne w dni powszednie (od wtorku do piątku) w godzinach: 13.00-19.00, w weekendy i święta w godzinach 10.00-19.00, w poniedziałki nieczynne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA