Jaka nas czeka pogoda w niedzielę?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Weekend miejscami zapowiada się deszczowo i chłodno, ale też wietrznie. Później do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze i temperatura przekroczy 20 stopni. W ciągu najbliższej doby prawie cała Polska znajdzie się pod wpływem rozległego układu wyżowego z centrami nad Atlantykiem i Bałkanami. Jednak północna część kraju znajdzie się w zasięgu chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem Aki znad Skandynawii. Kraj pozostanie w umiarkowanie chłodnym powietrzu polarnym napływającym z północnego zachodu.


W niedzielę prawie cała Polska znajdzie się pod wpływem układu niżowego znad Skandynawii. Wir zaciągnie z zachodu cieplejsze powietrze polarno-morskie, w którym na północy i wschodzie kraju wystąpią opady deszczu. Jednak południowy zachód Polski pozostanie w zasięgu wyżu.

Drugi dzień weekendu zapowiada się z umiarkowanym i dużym zachmurzeniem. W północnych i wschodnich regionach kraju okresami popada deszcz do 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 13 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum, do 19 st. C na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W porywach na północy rozpędzi się do 60 km/h.

W kolejnych dniach trwać ma przepychanka między pogodnym i ciepłym wyżem, ściągającym z zachodu ciepłe powietrze, a wirem niżowym. Ten będzie od północy wciskał się do nas, przynosząc chmury i przelotne opady deszczu. Pod koniec tygodnia układy dojdą na chwilę do porozumienia i razem ściągną nad kraj kolejną porcję chłodnego powietrza. Zdecydowanego, dużego ciepła na razie nie widać.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA