Rozpoczynają się Poznańskie Dni Rodziny. Przygotowano szereg atrakcji i animacji w wersji online i do zorganizowania w domowych warunkach

W innej niż zwykle formie, ale także bogate w atrakcje i wydarzenia – rozpoczynają się Poznańskie Dni Rodziny, które w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, upłyną głównie pod znakiem wspólnego spędzania czasu w domu. Nie zabraknie atrakcji, koncertów, bajek, gier i zabaw czy innych wydarzeń online oraz praktycznych wskazówek jak spędzić czas z rodziną.

To już ósma edycja Poznańskich Dni Rodziny, jednak w tym roku musi się odbywać w zmienionej formie. Przygotowano m.in. gry miejskie, zabawy, warsztaty, podcasty, koncerty i animacje. Atrakcje przygotowano dla osób w każdym wieku, które przez ponad dwa tygodnie będą mogli korzystać z najróżniejszych form spędzania czasu.

Inauguracja tegorocznej edycji już dziś, 15 maja, w Międzynarodowy Dzień Rodziny.

“To najlepszy moment na inaugurację naszych Poznańskich Dni Rodziny. Mimo trudnych okoliczności związanych z epidemią, nie rezygnujemy z prezentowania poznaniankom i poznaniakom szerokiej oferty wielu instytucji i organizacji pozarządowych, które na co dzień działają na rzecz rodzin. Najbliższe ponad dwa tygodnie to doskonała okazja, by spędzić czas w rodzinnym gronie i umocnić międzypokoleniowe więzi. Dziadkowie, dzieci, rodzice – każdy znajdzie coś dla siebie!”

Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania

Już dziś wieczorem o godzinie 18:00 na profilu Facebook Miasta Poznania udostępniona zostanie wirtualna scena, na której pojawią się artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu prezentujący specjalny koncert najpopularniejszych utworów z bajek wystawianych na deskach teatru w ostatnich latach.

“Na wirtualnej scenie, prosto z Pacanowa, wystąpi Koziołek Matołek wraz wielkopolską obstawą: Pyrą i Rogalem. Wprost z kart powieści Rudyarda Kiplinga pojawią się bohaterowie “Księgi Dżungli”, czyli sprytna i tajemnicza czarna pantera Bagheera, złowieszczy tygrys Sheer Khan, a także zabawny pyton skalisty Kaa. Nie zabraknie też przebojowych bohaterów “Madagaskaru – musicalowej przygody”, a więc zebry Marty’ego i marzącego o steku lwa Aleksa. “

Urząd Miasta Poznania

W programie Poznańskich Dni Rodziny znalazły się również m.in. wirtualne spotkania i warsztaty. Wśród propozycji znalazła się m.in. ta Bramy poznania, która zaprosi do gry miejskiej w wersji online “Poznańskim Szlakiem Legend”. Będzie również można sprawdzić swoją wiedzę o legendach związanych z Poznaniem podczas rodzinnego quizu.

Z kolei Biblioteka Raczyńskich zaprasza na wspólne czytanie bajek, a Dom Kultury “Storkotka” zorganizuje zajęcia kreatywne, dostępne online. W ramach “Zaczarowanej Kolorowej Krainy” uczestnicy będą mogli poeksperymentować z przedmiotami i składnikami, które z łatwością każdy znajdzie w swoim domu.

Nietypowa odsłona Poznańskich Dni ROdziny nie oznacza jednak braku ruchu. Przygotowano szereg zajęć ruchowych w tym m.in. tanecznych, piłkarskich i cyrkowych.

Podpowiedzi dla rodziców, którym zaczyna brakować pomysłów na zorganizowanie czasu dzieciom przygotowały też Kino Muza i Estrada Poznańska na swoich stronach internetowych.

Dorosłych ucieszy zapewne szereg warsztatów w wersji online przygotowanych przez organizacje pozarządowe m.in. dla przyszłych rodziców czy małżeństw. W formie internetowych spotkań zaprezentowane zostaną również ważne zagadnienia związane z edukacją prawną, możliwościami rozwiązywania sporów rodzinnych za pomocą mediacji, czy wsparciem w przypadku przemocy domowej. 

W programie Poznańskich Dni Rodziny znalazły się również warsztaty sportowo-plastyczno-teatralne i koncert na domowych sprzętach. 

Poznańskie Dni ROdziny potrwają do 1 czerwca, czyli Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Szczegółowy program dostępny jest online i jest na bieżąco aktualizowany.