"Medytacja o pokoju" - niezwykłe wykonanie chóralnego utworu w czasach epidemii zarejestrowane w formie teledysku

Autor: A. Karczewska fot UMP
REKLAMA

Na profilu Facebook Miasta Poznań oraz Poznańskiego Chóru Chłopięcego odbyła się premiera teledysku, który powstał w ramach projektu "Chór w czasach zarazy". Artyści w nietypowych okolicznościach wykonali "The peace meditation" ("Medytację o pokoju").

Inicjatorem projektu jest Jacek Sykulski, dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego, który zaapelował do artystów związanych z życiem chóralnym o wspólne zrobienie czegoś w duchu solidarności, przy jednoczesnym pokazaniu, że kultura przetrwa nawet epidemię.

Artyści zgodzili się wspólnie zaśpiewać "The peace meditation" ("Medytację o pokoju"). Nagranie powstało w poznańskiej Farze, co nie tylko pozwoliło na spełnienie wymogów sanitarnych, ale przede wszystkim stworzyło wyjątkową atmosferę przedsięwzięcia.

"Chórzyści śpiewający w maskach, z zachowaniem odpowiednich odległości, bez żadnej wcześniejszej próby, wykreowali medytację, która płynęła prosto z ich przebogatych wnętrz. Śpiewali nie tylko zapisane na kartach partytury dźwięki, ale również dokopali się do tych muzycznych treści, których w nutach odzwierciedlić się nie da"
Jacek Sykulski, pomysłodawca projektu

Wykonanie zostało zarejstrowane w formie teledysku, którego premiera odbyła się dzisiaj. Zapis dostępny jest na profilu Facebook Miasta Poznań oraz Poznańskiego Chóru Chłopięcego.

"Medytacja o pokój" powstała w 2001 roku, tuż po ataku terrorystycznym w Nowym Jorku. Rok później Chór Akademicki UAM pod kierownictwem Jacka Sykulskiego wykonał tę kompozycję w "Strefie 0".

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA