Rodzina Powstańca Wielkopolskiego straciła w pożarze mieszkanie. Trwa pomoc dla ponad 90-letniej pani Zofii, by mogła wrócić do miejsca jej wspomnień

Autor: A. Karczewska vid. x-news
REKLAMA

Pani Zofia Knajdek, synowa powstańca wielkopolskiego Antoniego Knajdka, straciła swój dobytek w pożarze, jakie wybuchł w jej mieszkaniu w kwietniu w Złotowie. Rodzina i bliscy chcą pomóc jej odbudować lokum, by choć częściowo przywrócić azyl 91-latki. Organizowana jest zbiórka pieniędzy potrzebnych na ten cel.

Pani Zofia ze Złotowa straciła dorobek życia w pożarze, jaki wybuchł w starej, poniemieckiej kamienicy przy ul. Wojska Polskiego w kwietniu tego roku.

Straty są ogromne, a dla pani Zofii to mieszkanie i znajdujący się tam dawny zakład fotograficzny to wiele wspomnień i prawdziwy "azyl". Rodzina i bliscy chcą pomóc jej odzyskać lokum, ale to wiąże się z dużymi kosztami, dlatego podjęto decyzję o założeniu wspólnej zbiórki.

Ponieważ pani Zosia, podobnie jak i jej rodzina jest bardzo lubiana w okolicy, wieść szybko się rozniosła. Sprawę nagłośniono nie tylko w mediach. Dołączyło do niej m.in. Wielkopolskie Muzeum Narodowe, ponieważ teść pani Zofii był Powstańcem Wielkopolskim.

Zbiórka dostępna jest online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA