Maseczka Seniorro, czyli seniorzy dla seniorów!

Autor: A. Karczewska UMP fot. pixabay
REKLAMA

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce, poznaniacy pokazują, że solidarność i bezinteresowna pomoc dla drugiego człowieka nie są im obce. Szczególnie popularne stało się szycie maseczek, które nadal są "towarem deficytowym". Wśród wolontariuszy nie brakuje seniorów, dlatego Miasto Poznań, wraz z organizacjami pozarządowymi, rozpoczęło akcję "Maseczka Seniorro", czyli szycia maseczek przez seniorów dla seniorów.

"Maseczki Seniorro" to akcja mająca na celu szycie maseczek ochronnych przez osoby starsze dla ich rówieśników. Organizowana jest przez Miasto Poznań wraz z fundacjami i organizacjami pozarządowymi. Mogą się do niej przyłączyć wszyscy najstarsi mieszkańcy miasta, którzy potrafią szyć na maszynie.

Chętni otrzymają specjalnie przygotowane pakiety materiałów, a także pomocnicze wykroje i instruktaże. Do akcji mogą włączyć się także wolotariusze, którzy chcieliby wcieli się w rolę kurierów dostarczający materiały, a potem gotowe maseczki.

Całość odbywa się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa - zarówno materiały przed uszyciem, jak i gotowe maseczki będą przechodzić kwarantannę. Wolontariusze zostaną zabezpieczeni w przyłbice, zachowane będzie dystansowanie społeczne.

Uszyte podczas akcji maseczki będą przekazywane seniorom mieszkającym w Poznaniu.

Miasto Poznań koordynuje akcję wspólnie z Fundacją Veolia Polska, Fundacją PETRA Senior, Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO i Fundacją ORCHidea.

Chętni z Jeżyc, Ogrodów, Grunwaldu, Centrum, Wildy, Junikowa, Śródki, Smochowic, Woli lub okolic tych dzielnic, mogą zgłosić się do Fundacji PETRA senior. E-mail: fundacja@petra-senior.pl, telefon: 724 976 584.

Osoby z Winograd, Winiar, Piątkowa, Sołacza, Podolan, Strzeszyna, Kiekrza Naramowic, Rataj lub okolic tych dzielnic, mogą zgłaszać się się do Stowarzyszenia Creo. E-mail: maseczkaseniorro@centrumcreo.pl, telefon: 508 024 833.

Seniorzy i wolontariusze z Łazarza, Dębca, Górczyna, Świerczewa, Starołęki, Minikowa, Antoninka lub okolic tych dzielnic mogą zgłaszać się do Fundacji ORCHidea. E-mail: fundacjaorchidea@poczta.fm, telefon: 601 493 705

Bieżące informacje i zdjęcia z akcji można znaleźć na Facebooku: Maseczka Seniorro.

Akcja Maseczka Seniorro została sfinansowana ze środków Fundacji Veolia Polska.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA