Awaryjne prace na Rondzie Rataje. Tramwaje pojadą objazdem

Autor: Codzienny Poznań MPK fot. redakcja
REKLAMA

Jak informuje MPK Poznań, w związku z uszkodzeniem zwrotnicy wjazdowej na Rondo Rataje, do jakiego doszło w wyniku wykolejenia tramwaju, wieczorem rozpocznie się awaryjna jej naprawa. Wiąże się to z koniecznością wstrzymania ruchu tramwajowego na ul. Zamenhofa, na odcinku od Ronda Starołęka do Ronda Rataje od godziny 20:00.

Tramwaje linii 7 jadące w kierunku Zawad, linii 12 w kierunku os. Sobieskiego i linii 13 w kierunku Junikowa kursować będą objazdem przez rondo Zegrze, Żegrze, Chartowo i Trasę Kórnicką do węzła Kórnicka. Stamtąd tramwaje linii 7 pojadą trasą bez zmian do Zawad, a tramwaje linii 12 i 13 do ronda Rataje i dalej trasami bez zmian.

Ostatnie kursy po trasach stałych wykonane zostaną:

  • linia 7 z Ogrodów - o godz. 19.23,
  • linia 12 ze Starołęki - o godz. 19.30,
  • linia 13 ze Starołęki - o godz. 19.33.

Na trasach objazdowych linie te będą funkcjonować do końca dnia.

Wstrzymanie ruchu nastąpi tylko w kierunku ronda Rataje, a zatem tramwaje linii 7 jadące w kierunku Ogrodów oraz linii 12 i 13 jadące w kierunku Starołęki kursują bez zmian.

Aby zapewnić komunikację na zamkniętym odcinku, autobusy linii 174 i 184 jadące w kierunku ronda Rataje i os. Sobieskiego (począwszy od kursu o godz. 19.35 z os. Orła Białego i od kursu o 19.20 z ronda Śródka), po obsłużeniu przystanku „Os. Bohaterów II Wojny Światowej”, z ulicy Kruczej skręcą w lewo w ul. Zamenhofa i pojadą do ronda Starołęka. Na rondzie Starołęka zawrócą i zatrzymają się na przystanku przy pasażu handlowym, po czym pojadą dalej trasami bez zmian.

Dodatkowo od godz. 19.42 uruchomione będą dwa autobusy „za tramwaj” kursujące pomiędzy rondem Rataje a rondem Starołęka wzdłuż ulicy Zamenhofa. Autobusy będą rozpoczynać kursy na przystanku początkowym przy dworcu Rataje i na trasie przejazdu będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach autobusowych. Przy rondzie Starołęka zatrzymywać się będą tylko za rondem przy pasażu handlowym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA