Nowoczesny kompleks dla służb ratowniczych uzyskał pozwolenie na użytkowanie

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Nowoczesny kompleks przy ul. Lotniczej, powstały na potrzeby miejskiego magazynu przeciwpowodziowego oraz grup specjalistycznych OSP otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Całość składa się ze strażnicy, garażu na pojazdy OSP oraz magazynu na sprzęt i jest dostosowana do potrzeb strażaków i ratowników.

Inwestycja była realizowana w ramach poprawy warunków i jakości zapewnienia bezpieczeństwa w mieście i powiecie. Na terenie kompleksu przy ul. Lotniczej powstały trzy budynku – strażnica, garaż na pojazdy OSP oraz magazyn.
 
Swoją siedzibę będą tu miały jednostki wchodzące w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Grupa Ratownictwa Specjalnego Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego "Mistral".
 
W dwukondygnacyjnym budynku strażnicy połączonej z garażem znajdują się m.in. pomieszczenia sanitarno-szatniowe dla strażaków i ratowników, wydzielona przestrzeń do mycia skafandrów i psów ratowniczych, a także sala dydaktyczna, pomieszczenia socjalne, pokoje wypoczynku oraz biura.
 
Trzeci z budynków, przeznaczony na magazyn, będzie służył do przechowywania m.in. pontonów i worków z piaskiem, które obecnie, z uwagi na braki lokalowe, składowane były tymczasowo na terenie Fortu II.
 
W ramach inwestycji Poznańskie Inwestycje Miejskie zadbały również o podstawowe wyposażenie budynków. Zamontowano m.in. komputery i telewizory, a także duży ekran główny, który przyda się szczególnie w czasie konferencji. Zamontowano również myjkę dla psów.
 
Kompleks uzyskał już pozwolenie na użytkowanie i został przekazany Wydziałowi Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w Poznaniu, a tym samym służby mogą rozpocząć przeprowadzkę i dalsze wyposażanie obiektów.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA