Przebudowa ul. Rolnej na ukończeniu

Autor: Redakcja: ZDM Poznań fot. ZDM
REKLAMA

Prace związane z przebudową kolejnego odcinka ul. Rolnej dobiegają końca. Obecnie prowadzone są na fragmencie ulicy od ul. Czwartaków do ul. Wspólnej.

Podczas przebudowy na poszczególnych odcinkach ulica zyskuje nowe chodniki, wykonane z płytek betonowych, a także zatoki postojowe i zjazdy do posesji wykonane z betonowej kostki brukowej. Co ważne, ulica zyskuje przede wszystkim więcej zieleni. Wyznaczane sa tereny zielone i zakładane są nowe trawniki.

"Ulica Rolna to jedna z najważniejszych naszych ulic. Są tu przystanki autobusowe, tędy chodzimy do tramwaju na Hetmańskiej, są liczne sklepy i punkty usługowe i mieszka tu wiele osób starszych. Dlatego zależało nam na szerokich, wygodnych i bezpiecznych chodnikach. Chcemy również jak najwięcej zieleni przyulicznej."
Rada Osiedla Wilda

Na odcinku od  ul. Hetmańskiej do ul. Czwartaków ZDM zasadził 11 platanów klonolistnych. Jesienią planuje zasadzić kolejnych dziesięć drzew pomiędzy ul. Czwartaków i ul. Wspólną.

Termin zakończenia prac budowlanych został wyznaczony na 25 maja. Koszt wyniósł 1, 37 miliona złotych. Część środków na realizację zadania pochodzi z puli znajdującej się w dyspozycji Rady Osiedla Wilda.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA