Trwa przebudowa przestrzeni przy Starym Browarze. Plac będzie bardziej zielony i przyjazny pieszym

Autor: A. Karczewska fot. J. Wittchen, materiały prasowe
REKLAMA

Trwa przebudowa placu przed Starym Browarem przy ul. Ratajczaka, który ma stać się przestrzenią przyjazną dla użytkowników, pełną zieleni i ławek, dzięki czemu połączy się z pobliskim parkiem. Prace rozpoczęły się w marcu tego roku i przebiegają zgodnie z harmonogramem.

To jedna z najważniejszych inwestycji w latach 2019-2020 dla Starego Browaru. Plac ma z jednej strony integrować się z ciągiem komunikacyjnym wzdłuż ul. Ratajczaka, z drugiej być interesującym spójnym przejściem i połączeniem z pobliskim parkiem.

Betonowy plac stanie się przyjemnym miejscem rekreacji.

W ramach pierwszego etapu przebudowy zdemontowano starą nawierzchnię i podbudowę placu. Obecnie trwają prace instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz budowa fontanny, która znajdzie się w centralnym miejscu nowego placu. Gotowa jest już nowa nawierzchnia przy kawiarniach sąsiadujących z wejściem do Pasażeu Starego Browaru.

Ogrodzenie zielonego terenu od strony ulicy zostało już zdemontowane. Płot zostanie przesunięty w głąb parku, dzięki czemu jego północno-zachodnia część będzie otwarta i połączona z nowym placem. Co ważne, nowe ścieżki zaprojektowano tak, by dostosować je do rosnących tam drzew, które na czas prowadzonych robót odpowiednio zabezpieczono.

Plac zyska przede wszystkim więcej zieleni, co będzie miało pozytywny wpływ zarówno na estetykę okolicy jak i środowisko.

"Jesteśmy w pełni świadomi, że aby stworzyć przyjazne miejsce, w którym ludzie będą chcieli spędzać czas, potrzebne są nie tylko wygodne ławki i oświetlenie budujące nastrój, ale przede wszystkim zieleń i cień drzew. Na placu posadzimy prawie 40 drzew, ponad 250 krzewów i setki kwiatów. Nowe ścieżki i rabaty na terenie inwestycji zostały już wytyczone. "
Magdalena Kowalak, prezes spółki zarządzającej Starym Browarem

Rewitalizacja placu jest inicjatywą Starego Browaru realizowaną w ramach strategii otwartości i zaangażowania w sprawy lokalne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA