Teatr Nowy powraca do grania na żywo!

Autor: A. Karczewska fot. Radomil
REKLAMA

Teatr Nowy powraca do grania na żywo! Aktorzy znów pojawią się na scenie, choć w określonym reżimie sanitarnym. Powrót będzie wyglądał nietypowo - widzowie nie zasiądą w fotelach na widowni, a... przed ekreanami monitorów, ponieważ spektakl będzie transmitowany na żywo w Internecie.

Z uwagi na zamknięcie teatrów, sztuka przeniosła się do "podziemia", które w dzisiejszych czasach i realiach oznacza po prostu Internet. Już dzień po ogłoszeniu zamknięcia instytucji kultury, Teatr Nowy w Poznaniu zagrał koncert na żywo transmitowany w Internecie, który miał okazać wsparcie dla widzów i podkreślić więź, jaka łączy instytucje kultury z mieszkańcami.

Od tego czasu w Internecie można było oglądać i słuchać zapisów archiwalnych spektakli i koncertów. Teatr Nowy zaprasza jednak na kolejne spotkanie na żywo.

W ten sposób instytucja chce podziękować widzom za kilkadziesiąt tysięcy odsłon spektakli w sieci, zakupy biletów, a także za wpłaty na zbiórkę crowdfundingową, gdzie uzbierano ponad 20 tysięcy złotych.

Spektakl zostanie wystawiony przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem epidemiologicznym. Scena i kostiumy będą zdezynfekowane, a aktorzy zadbają o odpowiednie odstępy między sobą.

Co zaprezentują? Wybrano spektakl "Dzieczynka zza/przyszłość boli tylko raz" w reżyserii Mariusza Zaniewskiego.

Transmisja będzie dostępna za darmo na profilach Facebook i YouTube Teatru Nowego. Początek już dziś o godzinie 18:00.

Co ważne, dostęp możliwy będzie tylko w czasie trwania spektaklu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA