Z uwagi na epidemię zmienią się terminy rekrutacji do szkół podstawowych

Autor: Redakcja: Urząd MIasta Poznania AJ/ WO fot. pixabay
REKLAMA

Ograniczenia w funkcjonowaniu szkół uniemożliwiają przeprowadzenie prób sprawnościowych oraz testów predyspozycji. Dobry wynik sprawdzianu jest warunkiem przyjęcia do klasy sportowej lub eksperymentalnej. Aby umożliwić dzieciom dostanie się do wymarzonych oddziałów, zmianie ulegną terminy rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych.

Rekrutacja do szkół podstawowych rozpoczęła się na początku kwietnia. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wnioski o przyjęcie dziecka i pozostałe dokumenty rodzice wypełniali elektronicznie i wysyłali pocztą lub skanem do placówki pierwszego wyboru. Zgodnie z harmonogramem 8 maja ogłoszone miały zostać listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną termin ten zostanie przesunięty. 

W poznańskich szkołach funkcjonują również klasy sportowe i klasa eksperymentalna (w Szkole Podstawowej nr 83 "Łejery"), do których konieczne jest przeprowadzenie prób sprawności fizycznej oraz testu predyspozycji. Realizacja tych sprawdzianów nie jest możliwa w systemie zdalnym. W związku z tym dyrektorzy szkół podstawowych w uzgodnieniu z Miastem, ustalili zmianę terminu rekrutacji do klas pierwszych. 

Próby sprawnościowe i testy predyspozycji zostaną przeprowadzone, gdy zniesione będą już ograniczenia w funkcjonowaniu szkół (na ten moment, zgodnie z rozporządzeniem MEN, obowiązują one do 24 maja). Umożliwi to przeprowadzenie rekrutacji do klas sportowych i klasy eksperymentalnej. 

"Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązanie przedłuża procedurę rekrutacji, ale dokładamy, wspólnie z dyrektorami szkół podstawowych wszelkich starań, by nabór do klas pierwszych odbył się do wszystkich typów oddziałów, także z uwzględnieniem marzeń ponad 600 dzieci, które złożyły wnioski do klas sportowych i w nich chcą rozwijać swoje sportowe talenty"
Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania

Bieżące informacje można śledzić na stronie Poznańskiego Serwisu Oświatowego, w systemie Nabór oraz na stronach internetowych poszczególnych szkół. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA