Na peronach kolejowych w Wielkopolsce zamontowano nowe oznakowanie i gabloty informacyjne

Autor: Codzienny Poznań AK fot. poglądowa/pixabay
REKLAMA

Na 26 stacjach i przystankach kolejowych na terenie województwa wielkopolskiego zamontowano nowe oznakowanie i gabloty informacyjne. Ma to zapewnić większe bezpieczeństwo, a także lepszy dostęp do informacji pasażerskiej.

Wymiany miały na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa, a także lepszą orientację podróżnych na peronach. W ubiegłym roku PKP postawiło nowe gabloty na 7 stacjach i przystankach na linii Luboń - Powodowo, m.in. w Szreniawie, Stęszewie, Grodzisku Wielkopolskim, Kotowie i Granowie Nowotomyskim. Znajdują się tam zarówno aktualny rozkład jazdy jak i inne  przydatne komunikaty i informacje dla pasażerów.

W ok. 20 miejscowościach wymieniono i uzupełniono oznakowanie. Pojawiły sięm.in. nowe tablice z nazwami stacji i przystanków, z numerami peronów i torów oraz oznaczeniami kierunkowymi. Zamontowano je m.in. w Poznaniu (Junikowie), Paczkowie, Kostrzynie Wielkopolskim, Cieninie, Strzałkowie, Nekli i Gułtowach. 

Łącznie na poprawę dostępu pasażerów do informacji PKP przeznaczyło ponad pół miliona złotych. Lepsze oznakowanie oraz informacja pasażerska wkrótce pojawią się również m.in. w Kramsku, Paczkowie, Środzie Wielkopolskiej, Cieninie i Lasocicach.  

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA