Koncert z okazji 101-lecia UAM odbędzie się online

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Dokładnie 101 lat temu odbyła się pierwsza inauguracja Wszechnicy Piastowskiej, czyli zalążka uniwersyteckiego świata w Poznaniu, która w kolejnych latach przekształciła się w dzisiejsze: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny, Akademię Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Tradycyjnie 7 maja UAM zapraszał na jubileuszony koncert "urodzinowy". W tym roku także go nie zabraknie, choć odbędzie się w nieco zmienionej formie.

Z uwagi na stan epidemii w Polsce tegoroczny koncert nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki postanowił jednak nie rezygnować całkowicie z jubileuszowej uczty muzycznej. W tym roku koncert będzie miał formę online.

Już dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert „Amor i Psyche” - utwór finałowy Universitas Cantat 2017 przygotowany przez prof. Krzysztofa Szydzisza wraz z połączonymi chórami biorącymi udział w festiwalu.  Całość dostępna będzie na kanale YouTube tutaj.

"Przenieśmy się w muzyczną podróż i, pozostając w swoich domach, przed ekranami, tęskniąc za wnętrzem i akustyką naszej Auli, a przede wszystkim za bezpośrednim kontaktem ze sobą, wysłuchajmy koncertu. Niech to, co niewyrażalne słowem, dopełni muzyka"
prof. Andrzej Lesicki, rektor UAM

Koncert opatrzony będzie okolicznościowym słowem wstępnym rektora.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA