ZTM Poznań zachęca poznaniaków do dbania o środowisko i przypomina, by nie zaśmiecać okolicy

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZTM
REKLAMA

Przy zakupie biletów ZTM Poznań w biletomatach klient może wybrać, czy chce otrzymać wydruk potwierdzenie transakcji. Pytanie o to miało sprawić, że nie będą one drukowane dla każdego, nawet dla osób, którym jest on niepotrzebny. Niestety, część osób choć decyduje się na wydrukowanie potwierdzenia, to.... go nie zabiera lub wyrzuca na ziemię zasmiecając okolicę. ZTM Poznań postanowił zadbać o środowisko i wraz z operatorami biletomatów stacjonarnych rozpoczął specjalną akcję.

Wydruk potwierdzenia transakcji bywa potrzebny np. w sytuacjach, w których potrzebny jest dowód zakupu biletu podczas składania reklamacji. Szczególnie, gdy płatność odbywa się gotówką, bywa, że wydruk jest jedynym potwierdzeniem transakcji. Z myślą m.in. o takich sytuacjach, klient może wybrać czy chce go wydrukować czy też nie.

Jak wyjaśnia ZTM, część osób, choć potwierdzała chęć otrzymania wyruku to go nie odbierała lub wyrzucała tuż obok biletomatu, często na ziemię, chodnik czy trawnik, zamiast do kosza.

Wydruki zaśmiecały środowisko, dlatego ZTM Poznań, wraz z operatorami biletomatów stacjonarnych zdecydował się na zmiany. Jedną z nich jest zmiana komunikatu na końcu transakcji, by nie było wątpliwości, że wydruk potwierdzenia nie jest koniecznością.  Obecnie brzmi on: „Transakcja zakończona. Odbierz resztę. Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług. Czy wydrukować potwierdzenie transakcji?”.

Jednocześnie podjęto decyzję o zamontowaniu kolejnych koszy na śmieci w okolicach biletomatów, ponieważ obecnie nie zawsze ma to miejsce. ZTM ma nadzieję, że w ten sposób osoby, które jednak będą chciały od razu wyrzucić potwierdzenie (lub cokolwiek innego) nie będą już zaśmiecać okolicy, a wykażą się kulturą i dobrym wychowaniem korzystając z koszy.

Kosze na śmieci montowane są sukcesywnie w kolejnych miejscach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA