Poznański Rower Miejski wrócił na ulice miasta. Pierwsze wypożyczenie odnotowano po godzinie 4 w nocy

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Od północy można znów korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego. Po zniesieniu zakazu korzystania z rowerów miejskich wprowadzonego przez rząd, systemy w polskich miasta zostały ponownie uruchomione. Pierwsze wypożyczenie odnotowano o godzinie 4:33, następne o 4:39.

Zakaz, który obowiązywał do 5 maja wzbudzał dużo kontrowersji i sprzeciwu. Wskazywano m.in. na fakt, że w czasie epidemii rowery pozwalają na szybkie i bezpieczne przemieszczanie się po mieście, bez konieczności korzystania z komunikacji zbiorowej, a tym samym z mniejszym ryzykiem zakażenia się koronawirusem i przebywania w jednym pojeździe. Podkreślano także, że przepisy nie objęły innych środkó transportu działających na podobnych zasadach w tym m.in. współdzielonych samochodów czy wypożyczania hulajnóg elektrycznych.

Od północy w nocy z wtorku na środę znów możliwe jest funkcjonowanie systemów rowerów miejskich. W Poznaniu nie brakuje chętnych do wypożyczenia roweru, zwłaszcza wśród osób, które nie posiadają własnego jednośladu lub nie chcą korzystać z transportu publicznego.

Co ważne, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, takich jak noszenie rękawiczek czy zasłanianie nosa i ust. Zaleca się także częste mycie rąk i dezynfekowanie rąk i rękawiczek, także przed wypożyczeniem roweru.

"System został włączony tuż po północy. Mamy nadzieję, że będzie się cieszył dużym powodzeniem. Pierwsze wypożyczenie mieliśmy o godzinie 4.33, następne o 4.39, także już w nocy użytkownicy korzystali z rowerów. Sam korzystam z roweru, codziennie dojeżdżam nim do pracy już od dwóch lat. To ekologiczne, zdrowe i bezpieczne"
Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy poznańskiego Zarządu Transportu Miejskiego

Operator Poznańskiego Roweru Miejskiego, firma Nextbike zapewnia, że jednoślady nadal będą dezynfekowane podczas każdej wizyty serwisowej na stacji. Każdy rower będzie dezynfekowany średnio dwa razy dziennie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA