Modernizacja i rozbudowa kompleksu sportowego na Golęcinie. Jak wygląda plac budowy?

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Trwają prace modernizacyjne na terenie kompleksu sportowego na poznańskim Golęcinie. Inwestycje prowadzone są zarówno na stadionie głównym jak i obok niego, gdzie powstaje stadion rozgrzewkowy. Całość ma na celu podniesienie standardu obiektu, dzięki czemu będzie możliwa organizacja imprez sportowych wyższej rangi.

Stadion rozgrzewkowy powstaje na niezagospodarowanej dotąd działce pomiędzy stadionem głównym a ul. Niestachowską. Budowane jest boisko do piłki nożnej oraz czterotorowa bieżnia poliuretanowa z infrastrukturą do skoku wzwyż, trójskoku, skoku w dal i pchnięcia kulą.

Prace rozpoczęły się pod koniec lutego. Do tej pory zakończyły się już prace rzobiórkowe i roboty ziemne, a obecnie trwa montaż instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych. Rozpoczęto również roboty związane z podbudową pod boisko ze sztuczną trawą.

Z kolei w połowie marca rozpoczęły się prace na głównym stadionie, gdzie trwa wymiana nawierzchni. Tu także zakończono prace rozbiórkowe i demontażowe oraz ziemne. Trwa wykonywanie podbudowy asfaltobetonowej.

Inwestycja na stadionie głównym obejmuje także wykonanie rozbiegu do rzutu oszczepem, dwóch skoczni do skoku wzwyż w zakolu południowym oraz rzutni do rzutu dyskiem/młotem, a także zagospodarowanie terenów zielonych. 

Modernizacja kompleksu ma na celu nie tylko podniesienie komfortu zawodników, ale także podniesienie standardu co pozwoli na spełnienie norm Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, a to z kolei pozwoli na organizację imprez sportowych o wyższej randze.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA