Groził poznańskiemu prokuratorowi, został aresztowany

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Mieszkaniec Wrocławia, który kierował groźby wobec prokuratora Prokuratury Okręgowej w Poznaniu został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Jak ustalono, 32-letni mieszkaniec Wrocławia poprzez wysyłanie "licznych, wulgarnych i coraz bardziej agresywnych smsów, zawierających dodatkowo zapowiedzi wyrządzenia krzywdy, chciał zastraszyć prokuratora i zmusić go do uchylenia aresztu stosowanego wobec innej osoby".

Na wniosek prokuratora, poznańscy policjanci dokonali zatrzymania podejrzanego Konrada J. pod koniec kwietnia. Mężczyzna usłyszał już zarzut dokonania przestępstwa wywierania wpływu na czynności urzędowe funkcjonariusza publicznego (art. 224 § 2 k.k.).

Podejrzany nie tylko nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale także oficjalnie oświadczył, że nie groził prokuratorowi.

Na wniosek prokuratury, z uwagi "uzasadnione obawy" co do tego, że Konrad J. może popełnić przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu, Sąd Rejonowy w Poznaniu zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Za zarzucane mu przestępstwo, 32-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA