Kamienica na Jeżycach przejdzie modernizację wartą ponad 5 milionów złotych

Autor: Codzienny Poznań AK fot. google maps wizualizacja ZKZL
REKLAMA

Ponad 5 milionów złotych będzie kosztować modernizacja kamienicy przy ul. Jeżyckiej 6. ZKZL rozpoczyna remont, który obejmie zarówno elewację jak i wnętrze budynku.

Budynek ma trzy kondygnacje i poddasze. Prace obejmą remont dachu, zabezpieczenie szkieletu konstrukcyjnego, remont klatki schodowej oraz pomieszczeń piwnicznych.

W ramach modernizacji zostanie przygotowana izolacja przeciwwilgociowa fundamentów i ścian piwnicy oraz adaptacja części piwnicy na węzeł cieplny. Zlikwidowanych zostanie 12 pieców kaflowych, które zostaną zastąpione centralnym ogrzewaniem.

Zaplanowano również prace w mieszkaniach. Wymienione zostaną okna i drzwi, ściany zostaną pomalowane, a na podłogach pojawią się panele i płytki. Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z nowych przyłączy do sieci wodno-kanalizacyjnej. Na klatce schodowej oraz w mieszkaniach zostanie też wymieniona instalacja elektryczna.

Inwestycja będzie kosztować 5 milionów 860 tysięcy złotych, z 3 miliony złotych wyniesie bezzwrotne dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, które pozyskał ZKZL.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA