Znów będzie można korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Na tę wiadomość czekało wielu - rząd pozwolił na ponowne uruchomienie systemów rowerów miejskich. Ten poznański będzie znów funkcjonował od najbliższej środy.

W związku ze stanem epidemii w Polsce, wprowadzono szereg ograniczeń. Jednym z nich, który od początku budził wiele zastrzeżeń, był zakaz funkcjonowania systemów rowerów miejskich.

Wielu wskazywało na brak ograniczeń np. w zakresie systemów współdzielenia innych pojazdów, w tym hulajnóg czy samochodów, jednocześnie zaznaczając, że w obliczu epidemii poruszanie się po mieście rowerem jest bezpieczniejsze niż np. transportem zbiorowym.

Od najbliższej środy Poznański Rower Miejski znów będzie dostępny. Uruchomienie systemu nastąpi w nocy z wtorku na środę. Jak zapewnia operator, jednoślady były na bieżąco sprawdzane także podczas przerwy w użytkowaniu systemu.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa, jednoślady nadal będą dezynfekowane podczas każdej wizyty serwisowej na stacji. Każdy rower będzie dezynfekowany średnio dwa razy dziennie.

Jednocześnie zaleca się stosowanie innych środków ostrożności, w tym używanie rękawiczek ochronnych oraz częste mycie i dezynfekcję rąk.

ZTM Poznań przypomina również o obowiązującym nakazie zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej - także podczas korzystania z rowerów miejskich.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA