Prawie 30 wypadków i ponad 250 kolizji na wielkopolskich drogach podczas majówki

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP
REKLAMA

Niemal 1500 policjantów ruchu drogowego czuwało nad bezpieczeństwem na wielkopolskich drogach podczas majówki. Niestety, nie wszędzie udało się zapobiec tragedii - w jednym z wypadków zginęła jedna osoba.

Pomimo panującej epidemii i trudnej sytuacji epidemiologicznej, wielu zdecydowało się na spędzenie majówki poza domem. Przez 4 dni, od 30 kwietnia do 3 maja, wzmożono kontrole na wielkopolskich drogach, by zwiększyć bezpieczeństwo tym, którzy majowy weekend spędzili w podróży.

Nad tym, by uczestnicy ruchu przestrzegali przepisów czuwało prawie 1500 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

Jak informuje wielkopolska policja, przez cztery dni doszło do 27 wypadków, spośród których jeden okazał się śmiertelny - zginęła jedna osoba. Aż 31 osób zostało rannych.

Doszło także do 258 kolizji. Niestety, nie brakowało także nieodpowiedzialnych zachowań, podczas których kierujący siadali za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymano 73 pijanych kierowców.

W czasie weekendu i kontroli drogowych sprawdzano także stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości oraz sposobu przewożenia dzieci.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA