13- i 19-latek włamywali się do sklepów, kradnąc alkohol i papierosy. Usłyszeli zarzuty

Autor: Codzienny Poznań AK vid. KMP Poznań
REKLAMA

Starszy ma 19 lat, młodszy zaledwie 13, ale nie przeszkodziło im to w poznaniu przestępczej ścieżki. Dwóch nastolatków usłyszało zarzuty po tym, jak włamali się do sklepów na Wildzie, Debinie i Starołęce, kradnąc alkohol i wyroby tytoniowe.

Do pierwszego włamania doszło 10 kwietnia na poznańskiej Wildzie. Złodzieje wybili szybę w drzwiach, weszli do sklepu, a następnie ukradli alkohol i wyroby tytoniowe. Straty wyceniono na 5 tysięcy złotych. Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli ślady przestępstwa w celu znalezienia sprawców.

Jak się okazało, pierwsze łupy jedynie rozochociły nastolatków do kolejnego przestępstwa. Ponad dwa tygodnie później, 27 kwietnia, dokonali kolejnego włamania, tym razem do sklepu na poznańskiej Dębinie. Po uszkodzeniu drzwi i wejściu do środka, także i tu zabrali ze sobą alkohol i wyroby tytoniowe. Łącznie straty wyceniono na 3,5 tysiąca złotych.

Tym razem jednak mieli mniej szczęścia. Starszy ze sprawców, 19-letni, przyszedł jeszcze tego samego dnia do sklepu, by... zrobić zakupy. Właściciel szybko go jednak rozpoznał i ujął, a na miejsce wezwano policję.

Zarówno 19-latek jak i jego młodszy, 13-letni kompan usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Starszemu grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności, młodszy stanie przed sądem rodzinnym.

Podczas przesłuchania zatrzymani przyznali się również do kradzieży z włamaniem do dwóch sklepów na poznańskiej Starołęce.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA