Dzięki aplikacji wystartuje 7. edycja wings for life world run

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

3 maja uczestnicy z całego świata pobiegną indywidualnie, ale we wspólnym celu. 7. edycja Wings for Life World Run wystartuje planowo 3 maja, o godzinie 13:00 czasu polskiego. Chętni wyruszą na trasy w pojedynkę by pomóc tym, którzy biegać nie mogą. Wszystko dzięki aplikacji mobilnej symulującej pościg samochodu wyznaczającego linię mety. Na liście startowej jest już ponad 50 tysięcy osób. Wśród nich Adam Małysz, który w poprzednich edycjach imprezy w Poznaniu zasiadał za kierownicą Samochodu Pościgowego.

Formuła biegu pozostanie niezmienna. Po 30 minutach od startu, za każdym biegaczem wyruszy wirtualny Samochód Pościgowy, wyznaczający ruchomą linię mety. Uczestnik biorący udział w wyzwaniu z aplikacją mobilną będzie otrzymywał komunikaty głosowe informujące o pokonanym dystansie i nadciągającym pościgu. Wszystko przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Organizatorzy od kilku tygodni prowadzą akcje edukujące biegaczy i pozwalające im bezpiecznie podjąć indywidualne wyzwanie, jakim jest tegoroczny App Run. 

Tym razem pobiegniemy sami z aplikacją, to jedyna szansa. Ja też wystartuję u siebie w górach. Najważniejszy w tym wszystkim jest cel, startujemy by wesprzeć badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym i dać nadzieję osobom poruszającym się na wózkach. Tym razem niestety Kapitan Wąs nie będzie was gonił, ale wirtualny samochód na pewno was gdzieś złapie
 mówi z uśmiechem Adam Małysz, ambasador Światowego Biegu Wings for Life.

100% opłat startowych i donacji trafi na konto fundacji Wings for Life finansującej poszukiwania skutecznej metody leczenia rdzenia kręgowego. Aktualnie wspiera ona 11 projektów badawczych w 19 krajach, a od pierwszej edycji biegu zebrała ponad 120 milionów złotych. 2 maja o godz. 20, na wydarzeniu „3 maja będę z Wings for Life World Run”, odbędzie się premierowa projekcja dokumentu o działaniach fundacji, pt. Fate doesn’t Ask, w wersji z polskimi napisami. 

Mimo, że każdy pobiegnie sam, będzie można poczuć ducha sportowej imprezy. Uczestnicy mogą wydrukować numery startowe, udostępniać zdjęcia i video ze swoich tras i dzielić się wynikami za pośrednictwem aplikacji. Wielu z nich założy tego dnia błękitne koszulki techniczne marki 4F, która po dwóch latach wspierania biegu w Polsce, w 2020 została globalnym partnerem Wings for Life World Run.

Do biegu z mobilną aplikacją Wings for Life World Run zgłosiło się ponad 54 tysięcy uczestników z całego świata, w tym 7 tysięcy osób z Polski. Na liście startowej, pozostającej otwartą do momentu startu, można znaleźć m.in.: Dominikę Stelmach – pięciokrotną zwyciężczynię Światowego Biegu, Tomasza Osmulskiego – triumfatora zeszłorocznego biegu w Poznaniu, Igę Świątek, Monikę Pyrek, Alana Andersza, Kubę Przygońskiego, Macieja Janowskiego czy Pawła Korzeniowskiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA