Zarzuty dla kierowcy samochodu ciężarowego, który wjechał na zamknięty przejazd

Autor: A. Karczewska fot. @strazacki
REKLAMA

Jak informuje Policja Wielkopolska, kierowca samochodu ciężarowego, który w środę, 29 kwietnia, wjechał na zamknięty przejazd kolejowy w Bolechowie, na obwodnicy Murowanej Gośliny i doprowadził do zderzenia z szynobusem, usłyszał już zarzuty.

Do wypadku doszło w środę, 29 kwietnia, w godzinach popołudniowych. Samochód ciężarowy ominął stojące przed zamkniętym przejazdem kolejowym samochody i wjechał na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg. W wyniku zdarzenia, łącznie poszkodowanych zostało 17 osób.

Jak informuje Policja Wielkopolska, kierujący został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Twierdzi, że "ktoś zajechał mu drogę". Jednocześnie policja poinformowała, że kierujący nie wspomniał o jakiekolwiek awarii pojazdu, co sugerowała część komentujących.

"Kierowca twierdzi, że ktoś mu zajechał drogę. Był rozpędzony wiec skręcił na lewy pas i wjechał na przejazd kolejowy. Nie mówił nic o awarii auta."
Policja Wielkopolska

Na podstawie zeznań świadków ale także innych materiałów dowodowych, mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania katastrofy i zagrożenia dla życia oraz zdrowia wielu osób, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zatrzymania prawa jazdy i paszportu oraz poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA