Po 11 latach służby zasłużony labrador przechodzi na psią emeryturę

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP
REKLAMA

Po 11 latach służby przechodzi na zasłużoną emeryturę. Pies służbowy Maniek "Dodo", członek Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu przez lata uczestniczył w wielu akcjach poszukiwawczych, a także pokazach umiejętności. Teraz będzie miał czas na swawole i odpoczynek.

"Dodo", labrador biszkoptowy, trafił do poznańskiego komisariatu jako roczny szczeniak. Nie trudno było mu podbić serca funkcjonariuszy.

Przez 11 lat służby uczestniczył w wielu akcjach poszukiwawczych na terenie całej Polski. Specjalizuje się w wyszukiwaniu zapachu ludzkich zwłok na lądzie i w wodzie.

Wielokrotnie bywał także na specjalnych pokazach w szkołach i przedszkolach, prezentując najmłdoszym swoje posłuszeństwo i umiejętności, a jednocześnie uczestnicząc w zajęciach, które miały na celu uświadomienie dzieciom co można, a czego nie powinno robić się na widok psa. Pomagał w prowadzeniu zajęć w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz "Czy pies musi gryźć".

Do 2017 roku współpracował z nim asp.sztab. Jakub Wojtkowiak, natomiast od 2017 roku przydzielony został do przewodnika psa st. sierż. Mateusz Pluskota.

Teraz, po 11 latach służby, Maniek odchodzi na zasłużoną psią emeryturę. Pożegnanie przez załogę Komisariatu Wodnego Policji nie obyło się bez głaskania i... wielu smakołyków.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA