Zaprotestują mimo epidemii i zakazu zgromadzeń? Manifestacja na Placu Wolności

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Na portalu społecznościowym dostępne jest wydarzenie dotyczące protestu społecznego, jaki ma się odbyć 1 maja na Placu Wolności w Poznaniu. Uczestnicy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie z działań polskiego rządu. Czy manifestacja w czasie pandemii się uda?

Zgodnie z opisem wydarzenia grupy Dla Rzeczypospolitej, w piątek w południe na Placu Wolności ma odbyć się protest społeczny, którego uczestnicy będą manifestować swoje niezadowolenie z obecnego rządu. Jak wskazują, obecna władza "doprowadziła do katastrofy ekonomicznej", przez co obywatele stracili dobytek i pracę, a część popadła w duże długi.

Wyjaśniają, że stan epidemii w Polsce i podejmowane przez rząd działania pokazują "prawdziwe oblicze władzy, która pisze ustawy pod swoimi stołkami mając za nic obywateli w tym kraju oraz nie liczy się z ich zdaniem".

Uczestnicy chcą zjednoczyć się we wspólnym proteście. Organizatorzy proszą o zabraniu ze sobą rękawiczek i masek, a także transparentów.

Wiele osób zastanawia się jednak, czy manifestacja będzie mogła się odbyć i czy jeśli się odbędzie, będzie legalna. Cały czas obowiązuje zakaz zgromadzeń i choć można przyjąć, że protestujący akurat przypadkiem o tej samej godzinie postanowią przyjść na Plac Wolności, to organizatorzy nie przypominają np. o zachowaniu odpowiedniej odległości między sobą, choć o zakrywaniu ust i nosa oraz wzięciu ze sobą rękawiczek pamiętają.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, prezydent Poznania przyznał, że nie słyszał o proteście, nie wie o jaką manifestację pytał dziennikarz, a także, że do urzędu nie wpłynęło żadne pismo w sprawie planowanej manifestacji czy zgromadzenia.

Zauważył, że jeśli uczestnicy będą przestrzegać obowiązujących zasad i przepisów, w tym przede wszystkim kwestii utrzymywania odległości między sobą oraz zakrywania nosa i ust, to protest jego zdaniem może się odbyć i nie spodziewa się masowych zakażeń. Zaznaczył jednak, że wszystko, w tym także bezpieczeństwo uczestników, zależeć będzie od nich samych i od ich odpowiedzialności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA