Kolejny etap budowy drogi rowerowej na ul. Grunwaldzkiej

Autor: Łukasz Dolata fot. PIM
REKLAMA

Rozpoczęła się budowa kolejnego fragmentu drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Drogowcy przenieśli się na południową stronę ulicy, na odcinek usytuowany za skrzyżowaniem  z ul. Grochowską.

Po południowej stronie ul. Grunwaldzkiej, od ul. Sowińskiego do ul. Słonecznej trwa rozbiórka istniejącej nawierzchni chodnika, miejsc postojowych i krawężników. Na tym odcinku zewnętrzny pas ruchu został wygrodzony, a kierowców obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. W okolicy skrzyżowania z ul. Grochowską ruch pieszy wygrodzony, a całość terenu, na którym prowadzone są roboty, została zabezpieczona.

Użytkownicy drogi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Nowy, liczący ok. 1,5 km, odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej połączy ul. Jugosłowiańską z rejonem ul. Słonecznej i Ostroroga, gdzie kończy się etap oddany do użytku jesienią ubiegłego roku. Inwestycja obejmuje również wykonanie połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

Zakładany termin zakończenia robót budowlanych to trzeci kwartał tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są na przełom października i listopada. Wtedy warunki pogodowe bardziej sprzyjają przyjmowaniu się roślin niż w porze letniej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA