Gruntowa jezdnia i popękany chodnik znikną z ul. Tarnobrzeskiej. Jest przetarg na budowę nowej drogi

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę budowy ul. Tarnobrzeskiej. Będzie to kolejna ulica na poznańskiej Starołęce, która zyska komfortowe i bezpieczne jezdnię i chodnik.

Obecnie ul. Tarnobrzeska w większości jest drogą gruntową, która jedynie częściowo posiada nawierzchnię bitumiczną. Chodnik jest ułożony z płyt betonowych, jednak obecnie jest już mocno spękany i pokruszony.

Droga nie ma odpowiedniego odwodnienia pasa drogowego, co znacząco wpływa na zalewanie jezdni.

W ramach inwestycji, na odcinku od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej powstanie szeroka na 5,5 metra droga o nawierzchni bitumicznej. Po obu stronach jezdni wybudowany będzie nowy szeroki chodnik. Ułożone zostaną nowe krawężniki, a zjazdy do posesji będą wykonane z kostki brukowej.

Całość zostanie wyposażona w odpowiednie odwodnienie oraz oświetlenie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, na jezdni zostaną zamontowane dwa progi zwalniające. Całość zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja ma poprawić zarówno komfort i bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak i komfort pobliskich mieszkańców, zwłaszcza na odcinkach drogi gruntowej.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonawcę robót, który będzie miał maksymalnie 170 dni od momentu podpisania umowy na realizację inwestycji. Oferty można składać do 13 maja.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA